DAM HÍREK / DAM NEWS

Egészség
Technika és tudomány
Jó, ha tudod!
Ismeretterjesztő
Fantázia, paranormális
Napi
Gaming zóna

Egészség

Több ezer gyereket érint

Több ezer gyereket érint

Több ezer gyereket érintSzerző: Tóth Hanna Sára 6. osztály Több ezer gyereket érint! Így védjük meg az iskolákat a bezárástól! A DAM iskolában minden reggel kötelező a lázmérés és a kézfertőtlenítés. Az udvaron maszk nélkül is lehetsz, de, ha be szeretnél menni, akkor...

bővebben
Cukorbetegség

Cukorbetegség

CukorbetegségSzerző: Felvinczy Félix 6. osztályCukorbetegség, ami egyre gyakoribb a fiatalok körében – Vajon miért? A mai fiatalok sokkal több cukor tartalmú ételt esznek (édességek), ám mindenben cukor van és a fiatalok a legveszélyeztetettebbek. Halloween miatt a...

bővebben

Technika és tudomány

Az AMD megint hasít!

Az AMD megint hasít!

Az AMD megint hasít! Szerző: Zólomy LeventeAz AMD nagyon régen volt ennyire erős. A 70-es 80-as években az Intel megelőzése volt a cél, de most nagyot durrant! Egészen 2017-től 2020-ig, hála az új főnöknek.A Ryzenek erősebbek, olcsóbbak, jobbak és az átlag...

bővebben

Jó, ha tudod!

Madáretetés-Mit adjunk, mit ne?

Madáretetés-Mit adjunk, mit ne?

Téli madáretetés- Mit adjunk és mit ne? Szerző: Szőnyi Adél 6. osztályEmlékszem, - azt hiszem 3-ban - amikor az osztály saját kezűleg készített egy madárodút, nem volt sok munka volt vele, de mégis sokat tettünk ezzel a madaraknak! Régebben a nagypapám is csinált...

bővebben
Clickvadászok

Clickvadászok

ClickvadászokSzerző: Horváth Natasa 6. osztály Nagyon figyelj! Hogy ne dölj be egy clickvadásznak! Először is mindig nézd meg alaposan a címet. Ha már biztos vagy benne, hogy nem clickvadász, nyugodtan kattints rá. DE! A címben mindig azt kell nézni, hogy van-e benne...

bővebben

Ismeretterjesztő

A vietnámi unikornis

A vietnámi unikornis

A vietnámi unikornis - A szaola, avagy a vietnámi antilop Szerző: Dulin Blanka 6. osztály Még napjainkban is vannak olyan élőlények, amelyeket nem ismerünk, mert még felfedezésre várnak. Csak a helyi lakosok ismerik őket, de a világ tudósai nem, ezért nincsenek...

bővebben
Zöld kiskutya született Szardínián

Zöld kiskutya született Szardínián

Zöld kiskutya született SzardíniánSzerző: Dulin Blanka 6. osztály Zöld kutya született Szardínián – Ezt mindenképpen látnod kell! Irtó cuki! A BBC osztotta meg a különös hírt: Zöld kiskutya született egy szardíniai farmer gazdaságában. A zöld kölyköt pisztáciának...

bővebben

Fantázia, paranormális

Töklámpás

Töklámpás

TöklámpásSzerző: Ákoshegyi Anna 6. osztály Tudod, hogy mit csinált a töklámpásom Halloween éjszakáján? Amikor a mécsest meggyújtottam és beleraktam a tökbe, már akkor szemvakítóan szép volt. De! Amikor kiraktam a párkányra, azt nem tudom szavakba önteni, hogy milyen...

bővebben

Napi

Karácsony korona idején?

Karácsony korona idején?

Hogyan éld túl a karácsonyt korona idején? Szerző: Tóth Hanna Sára 6. osztály Korona idején elég nehéz a karácsony meg az ilyesmi dolgok, de ne legyen senki se szomorú, mert én segítek nektek 😊. Tuti mindenki rokonánál van gép, okostelefon meg hasonlók, például video...

bővebben
A csúcsra tör

A csúcsra tör

A csúcsra törSzerző: Engelhardt Andor 6. osztály A csúcsra tör! A DAM-ban a 6. osztály a Sztár! Miért is a hatodik osztály a sztár? Ez felmerül a fejedben? Hát azért, mert itt van a forgatás, amiben a hatodik a főszereplő. Ott van még az újság! Amit most olvasol...

bővebben
A hét legcikibb kellemetlenségei

A hét legcikibb kellemetlenségei

A hét legcikibb kellemetlenségeiSzerző: Szőnyi Adél 6. osztály Biztos ti is részesei voltatok már egy vagy több nagyon ciki esetnek. Na most pont erről fogok írni nektek. Szerintem a leggyakoribb eset, ami szinte mindenkivel megtörtént, amikor a legnagyobb csend van...

bővebben

Gaming zóna

Az AMD megint hasít!

Az AMD megint hasít!

Az AMD megint hasít! Szerző: Zólomy LeventeAz AMD nagyon régen volt ennyire erős. A 70-es 80-as években az Intel megelőzése volt a cél, de most nagyot durrant! Egészen 2017-től 2020-ig, hála az új főnöknek.A Ryzenek erősebbek, olcsóbbak, jobbak és az átlag...

bővebben
Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons Szerző: Felvinczy Félix 6. osztály Minecraft Dungeons-nek új update-je jelent meg és egy új DLC is kijött. Vajon mit tartalmaz? Spooky Fall Event: Ebben az Event-ben új fegyvereket lehet elérni. Ez az event 7napig vagyis 1 hétig fog tartani. Az új...

bővebben

Elérhetőségek

Dunakanyar Alternatív Oktatásáért Alapítvány

Cím: 2000, Szentendre, Rózsa u. 16

 

Jelentkezés és felvétel: Rab Benedek ügyvezető igazgató | Tel: +36 (30) 730 - 4206 | e-mail: rab.benedek@damiskola.hu

 

Titkárság: iskolatitkar@damiskola.hu

Az oldal üzemeltetője: Dunakanyar Alternatív Oktatásáért Alapítvány

damiskola.hu. MINDEN JOG FENNTARTVA 2019

Tárhelyszolgáltató: Tárhely.Eu Kft.|1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14.|+36 1 789-2789|tarhely.eu|support@tarhely.eu

Design: Weboldal készítés Szentendre