Téli madáretetés- Mit adjunk és mit ne?

Szerző: Szőnyi Adél 6. osztály

Emlékszem, – azt hiszem 3-ban – amikor az osztály saját kezűleg készített egy madárodút, nem volt sok munka volt vele, de mégis sokat tettünk ezzel a madaraknak! Régebben a nagypapám is csinált nekünk egyet és jó szívvel töltött el, hogy kettő madár is kiköltheti tavasszal a mi kertünkben fiókáit! Ebben a cikkben arról szeretnék írni, hogy télen mit tehetünk még a madarakért, hogy jobb legyen nekik!

Lehet évközben barkácsolni madáretetőt is és, ha esetleg még ételt is rakunk bele nekik télen, na, az már a legtutibb dolog, amit tehetünk! Sokat tudunk vele segíteni, ha leesik a hó, sok kismadár életét menthetjük meg az éhen pusztulástól. Az etetésüket már novemberben elkezdhetjük és folytathatjuk egészen március végéig. Fontos, hogy ha egyszer elkezdted őket etetni, akkor ne hagyd abba, mert megszokják azt a helyet és nem biztos, hogy tudnak másik helyet keresni, ha már éhesek! Fontos, hogy a madáretetőnek legyen fedele vagy valami, ami letakarja, különben ráesik a hó és nem találja meg a kismadár a magokat!

De valójában milyen magokat is esznek? Mi szotyit és napraforgót szoktunk általában kirakni. A sózott, illetve pirított magvakat inkább kerüljük! De megeszik a kölest, papagáj eledelt, tyúk eleséget. Adhatunk búzát, de akaszthatunk ki az ágakra almát, illetve szalonnát is😊

Remélem, tudtam segíteni!

😊

készítette: Szőnyi Adél 🙂

Elérhetőségek

Dunakanyar Alternatív Oktatásáért Alapítvány

Cím: 2000, Szentendre, Rózsa u. 16

 

Jelentkezés és felvétel: Rab Benedek ügyvezető igazgató | Tel: +36 (30) 730 - 4206 | e-mail: rab.benedek@damiskola.hu

 

Titkárság: iskolatitkar@damiskola.hu

Az oldal üzemeltetője: Dunakanyar Alternatív Oktatásáért Alapítvány

damiskola.hu. MINDEN JOG FENNTARTVA 2019

Tárhelyszolgáltató: Tárhely.Eu Kft.|1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14.|+36 1 789-2789|tarhely.eu|support@tarhely.eu

Design: Weboldal készítés Szentendre