Pest Megyei Sakk Diákolimpia

2020.01.11. 

Élménybeszámoló

Szombaton, 2020.01.11-én, lezajlott a Pest Megyei Sakk Diákolimpia. Következzen iskolánk sakktanára, Bánvölgyi Zoltán élménybeszámolója.

„Örömmel számolhatok be a mai napi egyéni Pest Megyei Diákkolimpia 2-es korcsoportjának eredményéről! Iskolánkat Grossman Márk Péter, valamint Juhász-Váczi Péter képviselte rendkívül eredményesen. Míg Peti 7-ből 5 ponttal a 8. helyet szerezte meg egy gyönyörű szép teljesítménnyel (4-9. helyezésig azonos pontot értek el a srácok, itt a helyezések eldöntését a szerencse is befolyásolja.), úgy Márk Pedig 7-ből 6 pontot szerezve a 2. helyet sikerült elérje (szintén azonos pontszámmal állt az 1-3 helyezett) ezzel megszerezve a továbbjutást a Diákolimpia Országos Döntőjébe (1-3 helyezett juthat csak be).Mindkét srácunk eredményét tovább emeli az a tény, hogy idén először az amatőr és a profi sakkozókat összevonták egy csoportba, így még nehezebb volt jó eredményeket elérni! Márk eredményét még tovább lehet fokozni azzal, hogy utolsó fordulóban találkozott a bajnokkal, akivel szemben sikerült is nyernie, így állítva be 6-6 pontos végeredményüket az első három helyen! Ennek megfelelően szeretném leírni pontosan ide vágó mondásunkat: „…ha megvertem a bajnokot én vagyok a bajnok!” – Szóval, számunkra Pest Megye Bajnokát Grossman Márknak hívják! 🙂

A diákolimpiával párhuzamosan lezajlott a Budapesti Ifjúsági CSB utolsó fordulója is, ahol Miki bácsi kiemelné Szöllősy Marci és Szilágyi Bojta rendkívül szép és harcos hozzáállását minden fordulóban! Gratulálok nekik is, jók az előjelek a Pest Megyei Sakk csapatbajnokságra!” Bánvölgyi Zoltán

Szívből gratulálunk a fiúknak, felkészítő tanáraiknak, Zoli bácsinak és Miki bácsinak, és természetesen minden résztvevőnek.

Elérhetőségek

Dunakanyar Alternatív Oktatásáért Alapítvány

Cím: 2000, Szentendre, Rózsa u. 16

 

Jelentkezés és felvétel: Rab Benedek ügyvezető igazgató | Tel: +36 (30) 730 - 4206 | e-mail: rab.benedek@damiskola.hu

 

Titkárság: iskolatitkar@damiskola.hu

Az oldal üzemeltetője: Dunakanyar Alternatív Oktatásáért Alapítvány

damiskola.hu. MINDEN JOG FENNTARTVA 2019

Tárhelyszolgáltató: Tárhely.Eu Kft.|1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14.|+36 1 789-2789|tarhely.eu|support@tarhely.eu

Design: Weboldal készítés Szentendre